OKNA PCV, OKNA DREWNIANE, OKNA ALUMINIOWE

Szeroka gama kolorów, nowoczesne wzornictwo i energooszczędność.

Okna drewniane znów są w modzie. Jednak współczesne modele różnią się pod wieloma względami od poprzednich kopii. Charakteryzują się bardziej estetycznym i reprezentacyjnym wyglądem, który może radykalnie zmienić wizerunek domu.

Wbrew powszechnemu przekonaniu okna drewniane nie wyglądają tanio ani staroświecko. Za ich pomocą można przekształcić dom i uczynić go znacznie bogatszym, co jest możliwe dzięki fakturze tablicy.

Cechą charakterystyczną okien drewnianych jest to, że „oddychają”. Dzięki tej jakości konstrukcje okna drewniane przyczyniają się do utrzymania komfortowego mikroklimatu w domu. Części te mają zdolność wchłaniania wilgoci w swoją strukturę, uwalniając ją w nadmiarze. Obecnie nie wszystkie konstrukcje okien mogą pochwalić się taką funkcją.

Okna drewniane wyróżniają się niezawodnymi i przemyślanymi konstrukcjami, w których występują różne elementy:

  • Jednym z głównych szczegółów jest szklana jednostka. Składa się z kilku równolegle i hermetycznie zamontowanych w ramie szkieł, które odpowiadają za właściwości termoizolacyjne. Ten projekt ma profil składający się z 3 warstw. Ta część jest również wstępnie przetwarzana.
  • W oknach drewnianych powinny znaleźć się wysokiej jakości okucia – kolejny ważny element takich konstrukcji. Elementy te powinny być reprezentowane przez mechanizmy obrotowe, systemy otwierania / zamykania, a także części montażowe.
  • Profile aluminiowe mocowane są do zewnętrznej części skrzydła, jak również do spodu ościeżnic. Te elementy są potrzebne do odprowadzania wody, która spada na okno.
  • Aby uzyskać dokładne dopasowanie skrzydeł i ościeżnicy, stosuje się specjalne uszczelki. Elementy te składają się z gumowych elastycznych taśm, które są następnie wkładane w rowki.